Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Dini Sohbete Davet, İslami Duygularla!

Dini Sohbete Davet, İslami Duygularla!

Daha önceki yazılarımızda din konusunu değişik yönlerden sizlere anlatmaya çalışmıştık. Bu konu hakkında elimizden geldiğinde bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya çalışmaktıyız. Din konusunu bu defa daha farklı açılardan ve örnekler vererek sizlere anlatmaya çalışacağız.

Dini sohbetler denildiği zaman genelliklele. Dini konularda bazı insanların bir takım insanlara bu tür bilgileri aktarması gelir. Daha farklı olarak bir takım tarikatların isimleri ve bu tarikatlarda ki olan sohbetler insan chat  odaları ların aklına gelmektedir. Öncelikle tarakıtçığa değinmek istiyoruz. Zira gündemi sıkça meşgul eden konulardan biridir. Tarikatlar genel olarak kuruluş felsefeleri dini konular üzerinde insanları bilgilendirmek aynı dini görüşü paylaşan insanları bir araya toplamak gibi gayelet için kurulur.

Günümüzde ise bazı tarikatların bu amaçların dışında daha değişik faaliyetler gösterdikleri bilinmektedir. Bu tarz tarikatlar dine güvenerek insanların dini duygularından faydalanarak veya dini kendilerine siper ederek çok değişik uygulamalarda bulunabilmektedirler. Bu durumları medya .sohbetmisali ile insanların bildiklerini biliyoruz. Dini sohbetler sadece bu tür yerlerde olmamaktadır camilerimzde de sık sık buna benzer dini sohbetler olmaktadır. Özellikle imamlarımız camiye gelen insanları bilgilendirmek adına bir takım konuşmalar yapabiliyorlar. İslami otel alanya da katılıyor.

dini sohbet

Dini sohbetler sadece bu tür yollardan olmamaktadır daha değişik yollardan da insanlar bilgilenmek ve bilgi sahibi olmak istedikleri konularda internet üzerinden de bu tür konulara ulaşabilmektedirler. İnternette genel olarak dini sohbet izle veya dini sohbetler dinle gibi kalıplaşmış kelimeleri insanlar arayarak bu yöndeki ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadırlar. Bu konularda bazı insanlar son derece ğeniş bilgi haznesine sahiptirler ve kendilerin de bir takım hayranları veya sürekli olarak takip eden kişiler olmuştur.

Bu durum normal bir durumdur eğer bir konu hakkında çok iyi ve doğru bilgilere sahipseniz insanlar sizin bilgilerinzden faydalanmak için sizin  chat odası içerisinde dini sohbetlerinizi sürekli olarak takıp etmeyi amaçlarlar. Gelelim daha değişik bu konu ile alakalı yaygın olarak yapılan aramalara. Burada islami ilahiler videoları gibi sıkça kullanılan kelimeler vardır insanlar hem sesli hem de görüntülü olarak dini sohbetleri izlemeye çalışmaktadırlar. Bizce de gayet normal ve hoş bir durumdur bu tür videoların izlenilmesi veya tam tersini söylecek olursak bu videoların yüklenmesi.

Toplumu oluşturan bireyler din konusunda daima farklı bir gözle bakmışlardır. Bu durumun değişeceğini düşünmüyoruz bu kalıplaşmış bir düşünce sistemidir ve insanların bilinç altlarına yerleşen algıların değiştirilmesi oldukça zordur.

SadeceSen 119 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50
error: Content is protected !!