Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

İnsanlarla Sohbet Chat Konuşma Adabı Nasıl Olmalıdır

İnsanlarla Sohbet Chat Konuşma Adabı Nasıl Olmalıdır

Selam olsun tüm insanlara tüm insanlığa bugün insanlarla sohbet chat konuşma adabı nasıl olmalı,dır konusuna değinmek istedim öncelikle şunu hatırlatayım sanalda olsa reel de olsa insan her yerde insandır şimdi gelelim esas konumuza..Sosyal medya ve İnternet siteleri insanların birbirleriyle tanışmaları için bir ortam sunuyor. Tanışma açısından yararlı olan bu sanal ortamlar sohbet chat odaları dünyadaki çeşitli insanlarla tanışma kaynaşma imkanı sunuyor Evet, bizler bir insan topluluğunun bireyleriyiz.

Diğer insanlarla iletişim kurmaya, bilinmeye, tanınmaya ve bilmeye, tanımaya ihtiyaç duyuyoruz İletişim kurmaya ihtiyacımız var. İletişim kurdukça, insanlarla konuştukça, onları anladıkça, onlara ihtiyaç duyduklarını verip onlardan ihtiyaç duyduklarımızı aldıkça gelişen varlıklarız.

İhtiyaçlarımızı insanlarla iletişim kurmadan, onlarla temasa geçmeden alma düşüncesi gerçek dışı bir düşüncedir ince ve nezaketli bir konuşma biçimi önemlidir. Bu şekilde konuşmak hiç tanımadığınız bir insanın sizle iletişim kurma ve sohbet etme isteği duymasını sağlar..Sohbeti sürdürebilmek için, karşınızdaki kişinin düşüncelerine ilgi duyun. Eğer istiyorsa, kendini ifade etmeye teşvik edin.

Buna iyi seçilmiş sorular yardımcı olabilir.Soru sorduktan sonra karşınızdakinin yanıtını dikkatle dinleyin. Samimi ilginizi belirtecek bir söz söyleyin.Her birimiz kendimize özgü özelliklerle, becerilerle, başarılar ve başarısızlıklarla varız. Bunların tümü evrensel özellikler, beceriler, başarılar ve başarısızlıklar dır. Bunların bir bölümünü yakın arkadaşlarımıza, yakın çevremize anlatıyor ve paylaşıyoruz. Anlaşılmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bilinmeye, tanınmaya ihtiyaç duyuyoruz.

Her insanın sohbet becerisi ve özellikleri farklıdır. Dışa dönük insanlar kolayca ve herhangi bir sıkıntı duymadan tanımadığı insanlarla iletişim kurup sohbete başlarken, içe dönük insanlar bunalırlar, sıkılırlar, kaygıya kapılarak sohbetten kaçınma eğilimi gösterirler.İnsanı sevmek, insan olmaktır; olgun olmaktır. Çünkü dünya ve yaşam sevgi üzerine kurulmuştur.İnsanlarla Sohbet  içinde Konuşma Adabı Nasıl Olmalıdır.konusunu anlatmaya gayret gösterdim umarım başarılı olmuşumdur saygılarımla

Yetişkin insanlarla nasıl konuşmalı

Yetişkin insanlarla nasıl konuşmalı

Yetişkin insanlarla iletişin kurarken reelde olsa sohbet odaları chat odalarıda olsa daha dikkatli, daha saygılı olmanız gerekir zira gençlere göre yetişkinlerin düşünce tarzı hayata bakış açısı daha başka oluyor.Yetişkinlikte, herkesin kendine ait bir yetişkin dünyasının olduğu, tercihlerinin daha net olduğu bir yaşamı vardır.Kendisiyle kolay anlaşılan bir insan olalım.

Kolay anlaşılabilir bir insan haline geldiğimizde, diğer insanların bize yardım etmelerinde ve bizimle geçinmelerinde çok daha az tepki karşılaşırız.

Tabiki genç toplum olarak düşüncemiz karakterimiz yetişkinlere nazaran yerine oturmamış olmasından dolayı aramızdaki fark iletişim zorluklarını da beraberinde getiriyor her ortamda reel yada sanal sohbet odalarında yetişkinler daha saygılı sevgi ile yaklaşmamız gerektiğininde genç bir toplum olarak unutmamamız gerekir zira yetişkinlere saygı biz Türk toplumunun geleneklerinden birisidir küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın ve dilinizi terbiye etmeden önce yüreğinizi terbiye edin Çünkü söz yürekten gelir dilden çıkar.

Unutmayalım ki dünya hayatı bir rüyadan ibarettir bu ölümlü dünyada karşımızdaki kim olursa olsun yetişkin genç bay bayan çocuk herkesi kırmamaya incitme yeye bakalım çünkü dil yarası derin olur çare bulunmazmış.

SadeceSen 398 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50
error: Content is protected !!