Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Sanal Ortamda Mynet Chat Odası

Sanal Ortamda Mynet Chat Odası

Sanal Ortamda Mynet Chat Odaları

 

Bu yazıda sizlere sohbet platformlarında yani sanal ortamda chat odaları içerisinde güven konusundan bahsetmek istiyorum. Sosyalleşmek, paylaşmak, sevmek gibi güven duygusu, güvenme gereksinimi hepimizde var. Zorunlu olmadıkça güvenmediğimiz insanlarla görüşmez bir şeyler paylaşmaz ve hatta güven duymadığımız insanları sevmeyiz.

Sanal Ortamda Güven Mümkün mü?

Bu kişiden kişiye göreceli bir durum aslında, bazılarımız gerçek hayatta da hemen her şeye herkese inanırken, bazılarımız tam tersine hep kuşkuyla yaklaşırız. Her iki ortamda da her söylenilene körü körüne inanmamak, tedbirli olmak en sağlıklı yaklaşımdır.

Her kullanıcının sanal platformları kullanma amacı başkadır çünkü, sohbet, eğlence, arkadaş edinmek amacıyla gelenler olduğu gibi kötü niyetli insanlar her yerde olduğu bu platformlarda da var.

Sohbete başlarken isim, yaş, şehir gibi sorular mynet chat odası içerisin de hem sohbetin ilerlemesi açısından hem de kaba taslak karşımızdaki insani tanıma açısından hepimizin sorduğu sorular. Ama ilk konuşmalarda ev yada iş adresi, telefon numarası yada kişisel ve özel bilgilerin paylaşılması hem gereksiz hem de tehlikeli olabilir.

Karşınızda tanımadığınız bir insan olduğunu, söylediklerinin ne kadarının doğru ne kadarının yalan olduğunu bilmediğinizi unutmayın.

Sanal platformların hem iyi hem de kötü tarafı ilişkilerin hızlı ilerlemesidir. Doğru iki insan birbirini bulduğunda çok güzel arkadaşlıklar kurup paylaşımlarda bulunabilecekleri gibi kötü niyetli insanlar tarafından maddi manevi suistimal edilmekte mümkün.

Nelere Dikkat etmeliyiz?

Sanal ortamda güven

İlk kural karşımızdakini tanıdığımıza emin olup güvenmek. Güven duymadığınız kişiyle ne kadar ısrar ederse etsin hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak zorunda değilsiniz. Hem gerçek hayatta hem de sanal ortamda güven duymadığımız kişilere, yapmak istemediğimiz şeyler için hayır demeyi bilmemiz gerek.

Konuştuğumuz kişi çok profesyonel bir yalancı değilse kurduğu cümlelerden anlattığı şeylerden mantığımız ve hislerimiz sayesinde güvenilir olup olmadığını anlamak mümkün. Güven zamanla pekişen bir duygudur, acele etmemek yararımıza olacaktır.

Tanışma aşamasında acele etmezsek, sohbetleri akışına bırakırsak sanal ortamda güven duyacağımız, sağlam arkadaşlıklar kurabileceğimiz insanlarla karşılaşmamız mümkün.

SohbetMisali.Com sohbet odalarında güzel vakit geçirmeniz, güvenilir, güzel arkadaşlıklar kurmanız dileğiyle.

SadeceSen 131 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50
error: Content is protected !!