Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Rize Chat Sohbet

Rize Chat Sohbet

Rize Chat Sohbet www.sohbetmisali.com şimdi Rize Sohbet odamızı açmış bulunmaktayız. Gelin sizlere kısaca Rize’den bahsedelim..
gecmis yillarda kisi basina en fazla otomobil düsen sehirdir.trafigi insani cileden cikarir aslinda kibarliklarindan kaynaklanir.yaya seridinde yayalara yol verirsiniz “reca ederim siz buyrun” der gibi bakarlar.sonra gaza basarsiniz ki kendileride yola atlamis olur o sira…14 yolun birlestigi bir kavsaga sahip sehirdir.

gezip görülmesi gereken cokca yeri olan dogal güzellikleriyle cogu ilimizi geride birakip maviyle yesilin en güzel birlestigi sehirdir.halki (rizeliler) laz degildir, ve anadilleri türkcedir lazca degil(!).lazlar lazca konusurlar. “u$sagum celdun mi?” gibi cümleler lazca degildir, “oglum geldin mi”nin rize agziyla söylenmis bicimidir.halkinin saf kan olanlari amfi yutmus gibi bögüre bögüre konusur.

gençlige yönelik mekanlar özellikle son senelerde artis göstermektedir. üniversiteye hazirlanan gençleri genelde* “gitsem de cabucak kurtulsam su sehirden” havasindadir, ama gidipte burdaki daglari ,denizleri, sakinligi özleyip geri dönüs icin safak sayanlar cogunluktadir.

daglari, yaylalari ve tarihi yerleri yazin turistler tarafindan bolca ziyaret edilmektedir*. özellikle yaylalarinda yetisen bazi özel bitkileri incelemek icin yurt disindan gelen bilim adami sayisi cok fazladir*. en bilinen ve begenilen yaylasi ayder yaylasidir.kanimca da en cirkin ve kötü yaylasidir.dogal güzelligini bozan bir sürü yapi** insa edildigi icin gün gectikce cirkilesmektedir.tulum havasi meshurdur.yazin yaylalarda her zaman tulum dinleme ve horon etme(ayak uydurabilirseniz) sansina sahipsiniz, lakin bazilari gece 4 e kadar tulum oynamaktadir.

ayder’den yukari ciktikca galer,kavron,yukari kavron,göller,öküz yatagi..vb(fotograflar icin www.rize.gezisi.com) gibi yerlere her yaz kuzenle* mutlaka 3-4 gün kamp kurmaya cikariz.$u yogun yasantilarinda tatil yapmak icin zaman ayirabilen insanlarin özelliklede karadeniz turuna cikanlari mutlaka gezmesi gereken bir sehirdir. tüm karadeniz kentleri gibi sahile yığılmış yüksek katlı manasız ve şekilsiz binaların hemen arkasına başlayan yemyeşil dağ silsilesine ev sahipliği yapan bir kent. aynı zamanda ovit, ayder yaylası, ikizdere gibi müthiş mekanları da sinesinde saklıyor.

içerilere doğru ilerlendikçe dimdik ama dimdik dağ eteklerinin tepelerinde, gözünüzle zor seçilecek kadar yukarılarda yemyeşil doğanın içinde altı yedi katlı tek tük apartmanları görüp hayret edebiliyorsunuz.

SadeceSen 115 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50
error: Content is protected !!