Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Samsun Chat Sohbet

Samsun Chat Sohbet

Samsun Chat Sohbet seveyim mi sevmeyeyim mi diye arada bir bocaladığım fazlasıyla sakin karadeniz şehri.
en büyüğü bu ise karadeniz kentlerinin, diğerlerinde vakit neyle geçer diye merak ediyorum bir yandan da.

uzun süredir samsun’un çiftlik caddesi’nden ibaret olduğunu düşünmekteyim. veya en azından gün içinde hemen hemen tüm samsun merkez nüfusunun burada toplaştığını ve toplaşan bu insanların çoğunun amaçsızca bir aşağı bir yukarı ağır ağır yürüdüğünü rahatlıkla söyleyebilirim. hoş, amaçları ne olabilir burada onu da bilmiyorum – yani amaçsız olmaları belki de ellerinde değildir.
kitap okuyayım, internette vakit geçireyim desen bunlarla ömür geçmez. mütemadiyen de yatılmıyor, günlerdir tecrübe etmekteyim. başı tutuyor insanın.

samsun’un bence en güzel yanı ucuz ve lezzetli yiyeceklerin bolluğu. döneri nefis mesela. balık sevmememe rağmen balığını da lüp lüp yiyorum, istanbul’un buzdan çıkmış kuru balıklarına hiç benzemiyor. hamsiler tombul serçeleri andırıyor, etli etli. çiftlik caddesi’ni kesen ana caddelerden birinde (valla ismini bilmiyorum ama ellialtılar’a giden yönde – trafik yönünde – sağ kaldırımdan ilerlemeye çalışır, lisenin olduğu dörtyoldan sağa saparsanız o cadde) bilmemne kardeşler isminde bir balıkçı var. bu balıkçı aynı zamanda minik bir lokanta işletiyor aynı yerde. masalarda kavanozlarda beslenmeye çalışılan ve tahminime göre öldükçe akvaryumcudan yenileri alınan betta splenders’lar var. ha işte bu lokantada balık ucuz. hamsi isteyin, tepeleme geliyor. porsiyonlar öksüzdoyuran ölçüsünden.

döner hemen hemen her köşede var herhalde. en iyisini belirlemek için evvela hepsinden tadıp istatistik yapmam lazım ama bayram pidesiydi çalıkuşuydu derken elim ayağım ürik asitten davul gibi şişti. samsunlu tabıdıklarınız muhakkak size bir yer tavsiye edeceklerdir. benim favorilerim, biraz yağlı olmakla beraber et lokantası’nın döneri (çiftlik caddesi) ve çalıkuşu’nun soslu döner dürümü. porsiyon da alabilirsiniz bunu. domatesli bir sosları var, ondan döktürün üstüne.

rus pazarı da dolaşmak için bir alternatif olabilir ama istanbul’daki rus pazarı kadar ıncık cıncık yok burada, hatta adı rus pazarı ama çoğu satıcı türk. bostancı sabit pazarı’nı hatırlattı bana. yapacak fazla birşey olmadığına göre gidilebilir, hiç olmadı bir saat geçer.

samsun’da akraba gezecekseniz veya gezdirilecekseniz, nerede oturduklarını öğrenin: yukarıda bir mahallede mi, yoksa denize yakın mı? tartışma şansınız varsa yukarı mahallelere ancak arabayla gidebileceğinizin pazarlığını baştan yapın. zira bu şehir hep yokuşlu. ben pek severim.

bizde “beze” diye bilinen ve yumurta akı+şeker ile yapılan köpüğümsü tatlının adı burda “atom”.
semt pazarı faydalı bir yer. tere ebadında taptaze ıspanaklar ve tadı olan mısırlar alabilirsiniz. yalnız göylü deezeelerin mayalayıvidii yoğurtlardan almadan evvel iki kere düşünün, zira alıcı olan başka deezeler bu yoğurtlara işaret parmaklarını daldırıp kıvam ve tat kontrolü yapmaktalar.

SadeceSen 103 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50
error: Content is protected !!